De totale waarde van ’s werelds 100 meest waardevolle merken was voor het eerst meer dan 1,6 biljoen dollar.

Dat bleek donderdag bij de publicatie van de ranglijst van ’s werelds meest waardevolle merknamen van onderzoeksbureau Interbrand.

De merknaam Philips is het afgelopen jaar 5 procent meer waard geworden. Met een waarde van ruim 10 miljard dollar (7,8 miljard euro) is het Nederlandse elektronicaconcern de nummer 42 op de lijst en de hoogst genoteerde Nederlandse onderneming. Het is overigens voor het eerst dat een Nederlands merk meer dan 10 miljard dollar waard is.

Naast Philips hebben twee andere Nederlandse bedrijven een notering in de top 100. Oliemaatschappij Shell zag haar merkwaarde met 14 procent toenemen naar 6,3 miljard dollar waarmee het de nummer 65 is op de lijst. Het merk Heineken werd 3 procent minder waard. Met een waarde van 4,2 miljard dollar is de bierbrouwer de nummer 95 op de lijst.

Apple blijft op 1

Technologieconcern Apple bleef overigens met een merkwaarde van 118 miljard dollar lijstaanvoerder, gevolgd door Google, dat eveneens meer dan 100 miljard dollar waard is.

Opvallende nieuwkomer op de lijst is smartphonemaker Huawei. Het is namelijk voor het eerst dat een Chinees bedrijf in de mondiale lijst staat. Volgens Interbrand zijn de Chinezen hard op weg om binnen 3 tot 5 jaar de nummer 2 te worden met een wereldwijd marktaandeel van 15 procent. Vooralsnog is Huawei de nummer 94 met een waarde van 4,3 miljard dollar.

Facebook klimt

Sterkste stijger op de lijst was Facebook. Het merk klom van positie 52 naar 29 en zag zijn merkwaarde met 86 procent toenemen. De verwachting is dat het merk de komende jaren nog meer waard wordt onder meer als gevolg van de overname van berichtendienst WhatsApp.

Ook opvallend was het aantal automerken dat op de lijst staat. Het Japanse Toyota was op positie 8 de hoogst genoteerde van de in totaal 14 autofabrikanten in de top 100.

 

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl